Trener

O TRENERZE

Grzegorz Puzoń urodził się 14.11.1972 r. w Szczecinie. Treningi Taekwon-do rozpoczął we wrześniu 1990 r. pod kierunkiem Kim Jong Su IV Dan (obecnie VI Dan). Trenując u niego osiągnął stopień 1 cup. Po wyjeżdzie Kim Jong Su ze Szczecina sekcję Taekwon-do pod nazwą Ośrodek Sportów Walki objęli Dariusz Stawarz I Dan oraz Jarosław Stefański I Dan. Pod ich kierunkiem G. Puzoń trenował do 1994 r. W międzyczasie (1992 r.) został studentem Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. W 1993 r. po rezygnacji Dariusza Stawarza jego miejsce zajął Remigiusz Kużmicki I Dan.

W 1994 r. po wygraniu kwalifikacji strefowych w kat –71 kg G. Puzoń wystartował w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski Seniorów we Wrocławiu. Zajął tam II miejsce, przegrywając w finale z aktualnym Mistrzem Europy – Tomaszem Grucką.

Ponieważ we wrześniu 1994 r. instruktorzy prowadzący zajęcia zrezygnowali ze swej pracy, obowiązki prowadzenia zajęć spadły na najstarszego stopniem (1 cup) G. Puzonia. Ponieważ nie był on w stanie pogodzić studiów z trenowaniem, startami w zawodach oraz sprawami organizacyjnymi sekcja Taekwon-do żyła przez pewien czas jedynie treningami.

W 1995 r. G. Puzoń wystartował w eliminacjach strefowych do MP w Kickboxingu, czego efektem było zdobycie tytułu Mistrza Polski oraz powołanie go do reprezentacji Polski. W Październiku 1995 r. wziął udział w Mistrzostwach Świata, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

W marcu 1996 r. dotarł do finału Pucharu Świata, zajmując w Turynie II miejsce. W czerwcu na Mistrzostwach Polski obronił tytuł Mistrza Polski zostając jednocześnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

W międzyczasie w listopadzie 1995 r. odnowił on kontakty z Kim Jong Su, czego efektem było seminarium szkoleniowe, które odbyło się w Szczecinie. W grudniu 1995 r. w Warszawie G. Puzoń zdał na stopień I Dan.

We wrześniu 1996 r. z inicjatywy ojca jednego zawodników trenujących Taekwon-do powstał Szczeciński Klub Sportowy Taekwon-do. G. Puzoń był jego współzałożycielem i objął w nim funkcję instruktora oraz V-ce Prezesa. Od 1997 r. zrezygnował ze startów w kickboxingu skupiając się na treningach oraz startach w Taekwon-do. W czerwcu na egzaminie w Warszawie uzyskał stopień II Dan. We wrześniu tego roku ukończył część specjalistyczną kursu instruktorów w Lublinie, zaś w grudniu został absolwentem IKF US uzyskując tytuł magistra wych. fizycznego.

W czerwcu 1999 r. w Lublinie uzyskał stopień III Dan, zaś w grudniu 2001 IV Dan.

W międzyczasie wziął udział w trzech Seminariach z twórcą Taekwon-do Gen. Choi Hong Hi IX Dan. Został także wielokrotnym medalistą zawodów rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

W czerwcu 2000 r. z powodu nieporozumień w Szczecińskim Klubie Sportowym Taekwo-do zrezygnował z pełnionych tam funkcji. Z jego inicjatywy powstał Klub Sportowy Tae Kwon –Do „Tornado”, w którym objął on funkcje Prezesa i instruktora.

W marcu 2002 r. po wygraniu zawodów o Puchar Polski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w Taekwon-do. W swojej dotychczasowej pracy trenerskiej wychował osiem czarnych pasów, w tym Mistrzów Polski oraz wielokrotnych medalistów zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

W latach 2004 – 2008 był reprezentantem Polski w Taekwon-do ITF, zdobywając tytuły Mistrza świata w konkurencjach drużynowych walk i układów oraz Mistrza Europy w konkurencjach drużynowych walk, układów, technik specjalnych i testów siły.

W roku 2010 zdał egzamin na stopień mistrzowski V dan.

W listopadzie 2014 roku zdobył tytuł Mistrza świata w Kickboxingu w konkurencjach light kick oraz UFR -85 kg. Tym samym definitywnie zakończył karierę sportową.

We wrześniu 2016 r. otrzymał stopień III Dan w Kickboxingu.

CDN…

betterwebsite.pl