Trener

O TRENERZE

Grzegorz Puzoń urodził się 14.11.1972 r. w Szczecinie. Treningi Taekwon-do rozpoczął we wrześniu 1990 r. pod kierunkiem Kim Jong Su IV Dan (obecnie VIII Dan). Trenując u niego osiągnął stopień 1 cup. Po wyjeżdzie Kim Jong Su ze Szczecina sekcję Taekwon-do pod nazwą Ośrodek Sportów Walki objęli Dariusz Stawarz I Dan oraz Jarosław Stefański I Dan. Pod ich kierunkiem G. Puzoń trenował do 1994 r. W międzyczasie (1992 r.) został studentem Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. W 1993 r. po rezygnacji Dariusza Stawarza jego miejsce zajął Remigiusz Kużmicki I Dan.

W 1994 r. po wygraniu kwalifikacji strefowych w kat –71 kg G. Puzoń wystartował w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski Seniorów we Wrocławiu. Zajął tam II miejsce, przegrywając w finale z aktualnym Mistrzem Europy – Tomaszem Grucką.

We wrześniu 1994 r. instruktorzy prowadzący zajęcia zrezygnowali ze swej pracy, na skutek czego obowiązki prowadzenia zajęć spadły na najstarszego stopniem (1 cup) G. Puzonia. Ponieważ nie był on w stanie pogodzić studiów z trenowaniem, startami w zawodach oraz sprawami organizacyjnymi sekcja Taekwon-do żyła przez pewien czas jedynie treningami.

W 1995 r. G. Puzoń wystartował w eliminacjach strefowych do MP w Kickboxingu, czego efektem było zdobycie kwalifikacji do MP a następnie wywalczenie tytułu Mistrza Polski oraz powołanie go do reprezentacji Polski. W Październiku 1995 r. wziął udział w Mistrzostwach Świata, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

W marcu 1996 r. dotarł do finału Pucharu Świata, zajmując w Turynie II miejsce. W czerwcu na Mistrzostwach Polski obronił tytuł Mistrza Polski zostając jednocześnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

W międzyczasie w listopadzie 1995 r. odnowił on kontakty z Kim Jong Su, czego efektem było seminarium szkoleniowe, które odbyło się w Szczecinie. W grudniu 1995 r. w Warszawie G. Puzoń zdał na stopień I Dan.

We wrześniu 1996 r. z inicjatywy ojca jednego zawodników trenujących Taekwon-do powstał Szczeciński Klub Sportowy Taekwon-do. G. Puzoń był jego współzałożycielem i objął w nim funkcję instruktora oraz V-ce Prezesa. Od 1997 r. zrezygnował ze startów w kickboxingu skupiając się na treningach oraz startach w Taekwon-do. W czerwcu na egzaminie w Warszawie uzyskał stopień II Dan. We wrześniu tego roku ukończył część specjalistyczną kursu instruktorów w Lublinie, zaś w grudniu został absolwentem IKF US uzyskując tytuł magistra wych. fizycznego.

W czerwcu 1999 r. w Lublinie uzyskał stopień III Dan, zaś w grudniu 2001 IV Dan.

W międzyczasie wziął udział w trzech Seminariach z twórcą Taekwon-do Gen. Choi Hong Hi IX Dan. Został także wielokrotnym medalistą zawodów rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

W czerwcu 2000 r. z powodu nieporozumień w Szczecińskim Klubie Sportowym Taekwo-do zrezygnował z pełnionych tam funkcji. Z jego inicjatywy powstał Klub Sportowy Tae Kwon –Do „Tornado”, w którym objął on funkcje Prezesa i instruktora.

W marcu 2002 r. po wygraniu zawodów o Puchar Polski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w Taekwon-do.

W latach 2004 – 2008 był reprezentantem Polski w Taekwon-do ITF, zdobywając tytuły Mistrza świata w konkurencjach drużynowych walk i układów oraz Mistrza Europy w konkurencjach drużynowych walk, układów, technik specjalnych i testów siły.

W roku 2010 zdał egzamin na stopień mistrzowski V dan.

W roku 2013 powrócił do rywalizacji w Kickboxingu jako zawodnik i trener.

W listopadzie 2014 roku zdobył tytuł Mistrza świata w Kickboxingu federacji WKA w konkurencjach Kick Light oraz UFR -85 kg. Tym samym definitywnie zakończył karierę sportową.

W lipcu 2022 r. otrzymał stopień I Dan w Kickboxingu.

Jest wielokrotnym mistrzem świata, Europy i Polski w Taekwon-do i Kickboxingu. Ponadto kilkukrotnie zwyciężał w Pucharze Polski w Taekwon-do ITF. Zdobywał medale w konkurencji walk, układów, testów siły i technik specjalnych zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

Posiada uprawniena egzaminatora na stopnie szkoleniowe Polskiego Związku Taekwon-do i Polskiego Związku Kickboxingu.

Jako trener wychował 18 osób posiadających stopień minimum I Dan.

Jest wychowawcą mistrzów Polski, Europy i świata w Taekwon-do ITF i Kickboxingu we wszystkich kategoriach wiekowych.

CDN…

betterwebsite.pl